Ušno-nosno-krčné oddelenie (ORL)

Služby

Nos a prínosné dutiny

Poskytujeme komplexnú diagnostiku, konzervatívnu a chirurgickú liečbu nosa a prinosových dutín. Využívame diagnostické metódy ako endoskopické vyšetrenie nosa, vyšetrenie čuchu, CT a RTG diagnostiku prinosových dutín. Pri konzervatívnej liečbe ochorení nosa a prinosových dutín využívame odsávanie, elektrokoaguláciu a drenáž.

Ucho

Našim pacientom zabezpečujeme komplexnú diagnostiku vrodených ale aj získaných ochorení ucha a rovnovážneho aparátu. Pri liečbe využívame konzervatívnu protizápalovú liečbu, protizávratovú liečbu, liečbu hučania v ušiach (liečba tinnitu).

Skríningovým vyšetrením u detí a novorodencov odhaľujeme poruchy sluchu. U detí od päť rokov a u dospelých vykonávame meranie prahu sluchu, vyšetrenie strmienkových reflexov a od roku 2013 realizujeme vyšetrenie sluchovej dráhy - skríningová BERA.

01_ucho.jpg

Ústna dutina a hltan

Tím špecialistov ušno-nosovo-krčného oddelenia (ORL - otorinolaryngológia) Trebišov poskytuje komplexnú diagnostiku a liečbu dutiny ústnej a hltana konzervatívnym spôsobom ako aj chirurgicky. Konzervatívny spôsob liečby je zameraný na protizápalové riešenie zdravotného problému.

02_ustna_dutina.jpg

 

Hltan, hrtan, priedušnica a pažerák

Pri zdravotnej indikácii problémov s hltanom, hrtanom, priedušnicou a pažerákom poskytujeme našim pacientom komplexnú diagnostiku ich ochorenia a adekvátnu liečbu akútnych i chronických zdravotných stavov.

03_hltan_hrtan-2.jpg


Slzné cesty

Tím lekárov ušno-nosovo-krčného oddelenia ( ORL - otorinolaryngológia) Trebišov úzko spolupracuje s odborníkmi v oblasti očného oddelenia (oftalmológie) pri zabezpečovaní chirurgickej liečby tumorov v oblasti mediálneho kútika oka. Realizujeme aj operačnú liečbu nepriechodnosti slzných ciest endoskopickou endonazálnou technikou (dacryocystorinostómia) s drenážou slzných ciest.

04_slzne_cesty.jpg


Hlava a krk

V spolupráci s rádiologickým oddelením Nemocnice Trebišov zabezpečujeme našim pacientom diagnostiku a liečbu vrodených, zápalových a nádorových ochorení hlavy a krku.

05_hlava_krk.jpg


Náš tím špecialistov

Poďakovania

Dohodnite si vyšetrenie

Popíšte nám Váš problém a náš tím špecialistov si s Vami v čo najkratšom čase dohodne vyšetrenie.

Captcha obrázok

+421 908 334 274

Aktuality

Návštevné hodiny

ORL ambulancia:

PO – PI:

07:30 – 16:00

Foniatrická ambulancia:

UT:

07:30 – 16:00

 

ŠT:

12:00 – 16:00

Audiometria:

PO, ST, PI:

07:30 – 16:00

 

ŠT:

07:30 – 12:00

Návštevné hodiny:

PO – NE:

14:00 – 16:00

Kontakt

Nemocnica s poliklinikou Trebišov, a.s.

SNP 1079/76, 075 01 Trebišov

Pracovisko sa nachádza na 6. poschodí budovy nemocnice (pavilón C).

Telefonický kontakt:

+421 (0) 908 334 274

E-mail:

recepcia.tv@svetzdravia.com